Artister

Tillbaka

 

Vi har lång erfarenhet av Livekonserter.

Vi har genomfört allt från mindre fester till stora utomhuskonserter och teaterföreställningar med lika stor framgång. Här är några av de artister vi arbetat med:

AC/DC Jam
Addboy vs Cliff
Adde Malmberg
Advance Patrol
Ale Möller
Alice in Videoland
Amiralens Storband
Andreas Johnsson
Anna Hertzman
Anna Ternheim
Art Made
Benjihana
Big Belly & The Juicy Fruit
Blackline
Bo Sylven
Bobo Moreno
Boelspexarna (Lunds Universitet)
Borderline Saints
Britt Myrup Bak
Bustups
Christer Nerfont
Christina Lindberg
Christine Owman
Carolina Sandgren
Caroline Leander
Carrion
Celco Paco
Cecilie Norby
Chick Habit
Christina Gustafsson
Christoffer Lindbergh
Claes Jansson
Christian Olsson (Unicorn bass)
Co-Ed
Dan Hylander
Dance Fun
Danne Stråhed
Dazed on the Carpet
Death Row Jacks
Desperate Houseband
Detroit Diesel
Docenterna
Driz and the Alarms
Drop out Sam
Dynamo De Luxé
Elias
Ernie Wilkins Almost Big Band
Fingerprint
Flamingokvintetten
Ingelstam-Rydbeck Quartet
Glimra
Grus i Dojjan
Gunhild Carling
Gunilla Ehrborn
Hammondbolaget
Hank T. Morris & The Amazing Buffalo Brothers
Hanouneh
Hasse Kvinnaböska Andersson
Henry & Somekind of Blues
High Hill Blues Band
HM Kung Carl XVI Gustaf
Holger Bak
Husko
Håkan Hardenberger
Hösomflös
Idas Apolonia
Idde Schultz
IRIS & The Bittersweets
Jack Vreeswijk
Jacques Werup
Jahn Teigen
Jan Lundgren Trio
Janne "Loffe" Carlsson
Janne Schaffer
Jazz under stjärnorna
JEM
Jens Rock & Rullband
Jesperspexarna (Lunds Tekniska Högskola)
Karavan
Kjell Öhman Quartet
La Gaylia Frazier
La Grange
Lars Bygdén
Last Beacon
Lennie Norman
Lena Willemark
Libra
Lide Najs
Lill Lindfors
Lisa Linn
Lise & Gertrud
Little Mike
Lotta Wenglén
Louise Hoffsten
Lundakarnevalen
Lunds Studentsångare
Mare Balticum
Mats Ronander
Max Carling
Max Peezay
Medina
Meo Brazil
Mikael Wiehe
Miriam Aida
Mixtum-kören
Moses
Negative Nancy
Nils Landgren
Nisses Stuga
No Bay Band
Noria
Ola Magnell
One 58
Pedalens Pågar
Peter Asplund
Pipps
Problem
Pulejam
Rabbit Proof Funkstation
Ranarim
Rasmus Kihlberg Trio
Rasmus Wiberg
Red'n'Blue
Rigmor Gustafsson
Rockridge Brothers
Roffe Wikström
Roger Pontare
Root Republic
Sankta Annakören
Sebastian Fors
Sixtinska Kapellet
Ska'N'Ska
Skövdespexet
Slagsmålsklubben
Solity
Soma
Sommarteatern
Sophie Rimheden
Sophie Zelmani
Spiken I Kistan
Spiritus Mundi
Stellan Sundahl
Stentorian
Strutters, Gladjazzföreningen
Svante Turesson
Sven 7år
Sven Stures Poporkester
Svenska Akademien
Swingbandet
Sångarstriden (Lunds Tekniska Högskola)
The Bandettes
The Buckaroos
The Diamond Man Clan
The Fabolous Flintstones
The Hitchcocks
The Hittills
The Real Group
Tingvall Trio
Toddyspexarna (Lunds Universitet)
Tomas Andersson-Wij
Tommy Körberg
Totta Näslund
Uffes Trädgård
Victoria Tolstoy
Vånna Inget
Wicked Wizard
Wit
XL Big Band
Zeven
Östblocket
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Uppdaterad 26 juni 2014